Алгоритм дій при сигналах

Головна » Алгоритм дій при сигналах

ПЛАН РЕАГУВАННЯ – АЛГОРИТМ ДІЙ

при надзвичайних ситуаціях (сигналах «Повітряна тривога» або «Тривога»)

у гімназії м.Калинівка Калинівської

1. При сигналі «Повітряна тривога» («Тривога») відповідальна особа (педагог-організатор Власюк В.В. (за відсутності - технічний працівник Вусик В.В. (за відсутності – технічний працівник Матвійчук Н.Г.) включає систему оповіщення закладу – три довгих дзвінки.

2. Учитель повідомляє учням про загрозу.  Учитель із класним журналом (іншою документацією, речами) супроводжує учнів, які беруть із собою усі власні речі, до найближчого укриття, яке знаходиться у підвальному приміщенні їдальні на території гімназії.

3. Необхідно організувати пересування двома колонами в приміщенні класу і швидко покинути кабінет та приміщення гімназії відповідно до вказівників шляхів евакуації, прибути до укриття та розмістити учнів та працівників у приміщеннях укриття.

4.. Учні, які знаходяться у дворі закладу під час перерви, після сигналу оповіщення повинні  у супроводі чергового вчителя  рухатися до найближчого укриття  у підвалі їдальні гімназії.

5. Для супроводу початкових класів можуть бути залучені помічники (педагог-організатор Власюк В.В., бібліотекар школи Пушкар О.Ф. ) або вихователі ГПД (Недельська О.П., Олійник І.О.) під час роботи групи продовженого дня.

6. Після оповіщення сигналу тривоги відповідальна особа заступник директора з НВР Гнусинська О.І. (за відсутності – завгосп Жовніренко А.М.) знеструмлює приміщення гімназії на електрощитовій у гардеробі, після виходу з приміщення гімназії учасників освітнього процесу прямує до найближчого укриття.

7. Для швидкого надання медичної допомоги може бути залучений медичний працівник – медична сестра гімназії Поліщук Я.О., яка перебуватиме з учнями та працівниками в укритті.

8. Відповідальні особи - технічні працівники Вусик В.І., Матвійчук Н.Г. у приміщенні гімназії після оголошення сигналу оповіщення повинні перевірити всі приміщення закладу щодо відсутності у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, замкнути приміщення гімназії По завершенню – відправитися в найближче укриття.

9. Після оголошення сигналу оповіщення тривоги відповідальна особа кухар Гріщенко Л.В. має вимикнути електроплити, робітник їдальні  Матушевська Н.С.- перевірити приміщення їдальні щодо відсутності у них учасників освітнього процесу, працівників. По завершенню – відправитися в найближче укриття.

10. Відповідальні особи (двірник – Гладанюк А.В., працівник з обслуговування Кондратюк П.Й.) після оголошення сигналу оповіщення тривоги повинні перевірити територію закладу щодо відсутності  учасників освітнього процесу та працівників закладу. По завершенню – відправитися в найближче укриття.

11. Усередині захисної споруди відповідальні особи повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко і спокійно зайняти місця., перевірити наявність усіх учнів.

12. Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи надають необхідну підтримку учням, проводять заходи  для комфортного і спокійного перебування в укритті.

13. Після закінчення тривоги та оповіщення про відбій, вчителі та відповідальні особи стежать за тим, щоб вихід всіх учасників освітнього процесу, працівників  з укриття проводився колонами або групами.

14. Під час переміщення в укриття необхідно враховувати наявність учнів з ООП. У разі присутності дітей з ООП – попередньо провести з ними навчання і бесіди, передбачити швидке і спокійне переміщення в укриття, спеціальні місця і заходи, які будуть відбуватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП. Діти з ООП переміщуються до укриття у супроводі асистентів учителя (Пасічняк В.В. або Олійник І.О.).