Учнівське самоврядування

Головна » Учнівське самоврядування

Самоврядування  школярів - це спосіб організації життя колективу. Основними завданнями учнівського самоврядування є: забезпечення виконання учнями своїх обов'язків; сприяння навчальній, виховній та  творчій діяльності  школярів. Якості  лідера-відкритість,багато енергії, сильна воля, компетентність, гнучкість, харизма.      У 2005 році в школі створена учнівська організація "САМ" - самостійні, активні, молоді. Склад ради учнівського  самоврядування на  2021-2022 н.р.

Президент  школи - Ковальчук Олександр.

Прем'єр - міністр школи - Харчук Віолетта.

Міністерство з питань культури  та відпочинку: Бурлака Каріна, Костюк Катерина.

Міністерство чистоти та порядку: Постоюк Валерія, Мацишена  Олександра.

Міністерство по роботі з молодшими школярами: Харчук Віолетта, Дітковська Поліна, Костюк Катя.

Міністерство милосердя: Костюк Софія.

Міністерство дисципліни та  порядку: Костюк Дмитро.

Міністерство інформації: Маркушевська Альбіна.

Керує учнівським самоврядуванням педагог-організатор Власюк Вікторія

Наша сторінка в інстаграм

Наша сторінка у фейсбук

"НАЙСИЛЬНІШИЙ ТОЙ, ХТО МАЄ СИЛУ КЕРУВАТИ САМИМ СОБОЮ"

Правління учнівського самоврядування, від імені учнів, виражаючи суверенну волю учнів, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини - учня, та гідних умов її життя, піклуючись про зміцнення учнівського самоврядування в школі, прагнучи розвивати і зміцнювати демократію у суспільстві, усвідомлюючи відповідальність перед власною совістю, попереднім, нинішнім та майбутнім поколінням учнів, приймає цей Статут - основний закон учнівського самоврядування школи.

Учнівське самоврядування - добровільне об'єднання учнів, мета якого - сформувати в дітях почуття господаря школи, класу, вміння співробітничати на принципах партнерства, гласності, демократизму.
Учнівське самоврядування є організацією, що складається з людей , створена людьми і для людей, а учні є людьми!

Символами учнівського самоврядування школи повинні бути: Прапор, Герб, Гімн школи.

Учнівське самоврядування відповідає структурі: загальні учнівські збори, рада учнівського самоврядування, президент школи.

Права, свободи, обов'язки

Кожен, хто навчається в школі має право:
        - діяти на свій розсуд, вільно висловлювати свою думку, не ображаючи при цьому гідності і свободу інших;

- за образу його честі і гідності подати заяву в актив школи;
        - подати свою пропозицію в актив учнівського самоврядування;
        - висувати кандидатуру, а також сомовисуватися і бути обраним в будь-який орган школи;
        - брати участь у будь-яких сферах шкільного життя, ініціювати будь-які форми цього життя (клуби, гуртки і т. і.);
        - ставити питання про перебування в школі учня школи, якщо той своїми діями порушує закони школи;
        - вибирати профіль навчання, факультативи і додаткові заняття, мистецькі гуртки, студії;
        - не з'явитися на урок тільки за домовленістю з учителем або директором школи;
        - достроково здати програму за навчальний рік і перейти в наступний клас;
        - вимагати щоб урок закінчився відразу після дзвінка на перерву.

Кожен учень зобов'язаний:
- пройти курс навчання в школі;
- подати документ, що пояснює його відсутність на уроках;
- виконувати вимоги вчителя по підготовці до уроків;
- дотримуватись норм статуту та законів школи.
Закон "Про захист честі та гідності учня школи, викладача і працівника школи"
Особистість кожного, хто працює чи навчається в школі, є недоторканою і ніщо не повинно загрожувати здоров'ю людини, обмежувати її права, ображати честь і гідність.

Образою честі і гідності людини є:
   - нанесення побоїв, побиття;
   - загроза, залякування і шантаж;
   - вживання образливих слів, кличок;
   - дискримінація за національними і соціальними ознаками;
   - глузування з фізичних недоліків;
   - поява в стані сп'яніння;
   - добровільне прийняття на себе функції раба ("шістки");
   - здирство, вимагання;
   - крадіжка;
   - псування особистих речей інших людей;
   - брудні наклепи, плітки;
   - будь-які дії чи слова, що ображають честь, гідність іншої людини.